Одржан Сајам школских тимова за КВиС

Сајам школских тимова за каријерно вођење и саветовање организован је трећу годину за редом у Београду, у просторијама Привредне коморе Србије. Циљ је био да се окупе средњошколски тимови који се баве каријерним вођењем и саветовањем ученика, као и други заинтересовани представници из средњих школа и других институција и организација, како би међусобно разменили искуства и тиме унапредили свој рад у овој области која је од великог значаја за смањење осипања ученика и повећање запошљавања младих. Наша школа је, такође, имала своје представнике који су са собом донели значајно искуство које ће помоћи да се у школи унапреди рад Тима за каријерно вођење и саветовање ученика.

Данашњи концепт каријере се знатно разликује од некадашњег схватања када се сматрало да каријера почиње првим послом, а завршава се одласком у пензију. Каријера је данас динамичнија категорија, не обухвата само посао и новац, већ и учење, породицу и слободно време. Управо због великог значаја те области, у нашој школи постоји Тим за каријерно вођење и саветовање чији је основни задатак да младима помогне у стицању вештина за управљање каријером, пружи могућност да уче о себи, истражују могућности које се тичу образовања и запошљавања, креирају свој план каријере, али и да донесу јасне одлуке и крену у остварење тог плана. Све активности тима имају за циљ да након завршетка школовања млади имају што лакши прелазак у свет рада.