Посетили смо Музеј Срема

Ученици наше школе реализовали су час историје на нешто другачији начин и том приликом, у пратњи професорице, посетили су Музеј Срема како би се упознали се са једним делом историје града Сремска Митровица.

Ученици су имали прилике да виде бројна арехеолошка открића која су у власништву музеја, различите музеалије из Арехеолошког, Историјског,  Етнолошког одељења, Одељења историје уметности, и Природњачке збирке која чине његову препознатљивост и специфичност на нашим просторима. Поред презентације музејског материјала на сталним поставкама, значајан вид презентовања свих одељења представљају и тематске изложбе које су ученици имали прилике да виде.

На овај начин ученици се мотивишу да уче о историји као и да се прикључе раду историјске секције.