Сазревам, сазнајем, понашам се одговорно

Поводом обележавања Европске недеље превенције рака грлића материце 24.01.2019. године у нашој школи одржано је предавање за ученике трећих и четвртих разреда на тему „Сазревам, сазнајем, понашам се одговорно“. Предавање је одржано од стране др Бојане Цањар која је ученицима на креативан и занимљив начин приближила тему везану за превенцију полно преносивих болести и објаснила им како се људско тело мења током пубертета. Кроз ово предавање ученицима је објашњено како да се понашају приликом избора партнера и на који начин могу да се заштите од нежељене трудноће и полно преносивих болести. Овом приликом ученици су кроз непосредан разговор са докторком постављали питања и дискутовали о овој теми. На овај начин ученицима смо приближили тему која за многе представља табу у породичним круговима.