Обележили смо Дан шума

Професори и ученици шумарске струке су и ове године обележили Дан шума и дали свој допринос у информисању јавности о значају шума. И ове године циљ је био да се јавност подсети на значај шума, упозори на угроженост шума и апелује на потребу рециклаже. То су поруке које су симболично садржане у еколошким летцима које су ученици шумарске струке израдили и поделили у локалној средини.

У ОШ „Б. П. Пинки” и ОШ „Ј. Поповић”, на иницијативу ученика, одржана је пригодна едукација на тему „Фактори угрожености и значај шума”,за ученике седмих и осмих разреда. Презентацију су израдили и излагали ученици Јована Миличић – Ц32, Предраг Вељовић – Ц43, Живан Крстановић – Ц43 одељења, проф. Драгана Костић.

На овај начин достојно је обележен значајан датум али и представљена школа, као школа у којој се развија креативност ученика, као и спремност да на најбољи начин, у тимском раду, учествују у актуелним догађајима везаним за струку.