Посетили смо Сајам пољопривреде

Ученици пољопривредне и прехрамбене струке, у пратњи професора стручних предмета, посетили су 86. Међународни пољопривредни сајам у Новом Саду.
Том приликом могли су да виде изложбу пољопривредне механизације на чак 35.000 метара квадратних, изложбу хране и Националну изложбу стоке уз подршку Министарства пољопривреде, шумарства и водопривреде, ресорног Покрајинског секератријата и Града Новог Сада.

Подаци о отварању нових тржишта и повећању производње и продаје свакако су подстакли ученике да се након завршене школе баве својом струком. Могли су да се информишу о органској пољопривредној производњи и производима са географским квалитетом, као и о субвенцијама за системе наводњавања на којима треба да се темељи будућност пољопривреде.

Ученици су задовољни овом посетом јер су сем обилазака изложби, могли да чују искуства излагача и присуствују панелу и едукацији страних привредника и компанија.