Промоција смерова у основним школама

Током протеклог месеца обишли смо основне школе наше оштине, као и суседних општина, у циљу промоције смерова које ове школске године имамо. Посетили смо ОШ “Слободан Бајић Паја”, ОШ “Јован Поповић”, ОШ “Свети Сава”, ОШ “Бошко Палковљевић – Пинки”, ОШ “Јован Јовановић Змај”, ОШ “Трива Витасовић Лебарник” – Лаћарак, ОШ “Бранко Радичевић” – Кузмин, ОШ “Јован Јовановић Змај” – Мартинци, ОШ “Добросав Радосављевић – Народ” – М. Митровица/Ноћај, ОШ “Сава Шумановић” – Ердевик и ОШ “Филип Вишњић” – Моровић/Вишњићево.

Том приликом обављена је промоција образовних профила и општа промоција школе као установе која едукује потенцијалне раднике, чија знања у потпуности одговарају потребама локалне индустрије. Осмаци су од професора наше школе могли да чују које области образовања имамо, како и где се одвија настава, шта је дуално образовање, ко су нам социјални партнери, где се одвија пракса, као и о могућностима за касније запослење.

Ове године Прехрамбено-шумарска и хемијска школа уписује пет смерова: прехрамбени техничар (IV), пољопривредни техничар (IV), шумарски техничар (IV), месар (III) и оператер за израду намештаја(III). Трогодишњи смерови су у систему дуалног образовања.