Фестивал науке у Лаћарку

Основна школа „Трива Витасовић Лебарник“ из Лаћарка, по први пут је организовала „Фестивал науке“ у прелепом школском дворишту . Ученици трећег разреда прехрамбене струке са проф. хемије Маријаном Артуков и Снежаном Стојковић били су учесници Фестивала и том приликом презентовали знања стечена на вежбама из хемије.

Наши ђаци пред публиком су изводили експерименте и млађим другарима објашњавали хемијске поступке и реакције. Показали су како се може доказати да ли има гвожђа или бакра у води, скроба у кексу , и да ли је супстанца кисела или не. Поред нас, учествовала је и Техничка школа „Никола Тесла“, као и домаћини. Сем размене знања, ово је било и једно лепо дружење јер смо мале основце на занимљив и забаван начин увели у свет науке.