Изборник Затворити

Predstavljanje i promocija poslodavaca obrazovnim profilima u dualnom obrazovanju

Sremska Mitrovica – 14.9. 2022. godine Prehrambeno-šumarska i hemijska škola je u skladu sa planom rada Tima za Karijerno vođenje i savetovanje organizovala predstavljanje i promociju socijalnih partnera obrazovnim profilima u dualnom obrazovanju. U školi su 2 obrazovna profila u dualnom sistemu rada- mesar i tehničar za oblikovanje nameštaja i enterijera. Direktorice škole Biljana Kovačević je uz prisustvo članova tima iz škole zajedno sa predstavnikom Privredne komore Bojanom Santovcem, poželela dobrodošlicu i predstavili učenicima pomenutih obrazovnih profila i njihovim roditeljima poslodavce- socijalne partnere sa kojima škola sarađuje- “Mitros Fleischwaren”, KPMT “Nedeljković”, “Tik”, “Jaf”, “Pinoles” i “Piramida”, a kod kojih učenici stiču potrebna znanja i veštine učenjem kroz rad.

Predstavljanjem poslodavaca učenicima i roditeljima su bliže određeni uslovi rada u procesu učenja u dualnom sistemu nakon čega su usledili intervjui i razgovori socijalnih partnera sa jedne strane i roditelja i učenika sa druge strane u cilju raspoređivanja učenika. Učenici su se putem ankete opredeljivali za poslodavce, kao i poslodavci za određen broj učenika koje mogu da prime u svoje proizvodne pogone.

Više o ovom dogadjaju možete pogledati OVDE.