Наставнички кутак

Обуке

Презентацију са обуке за коришћење и рад у есДневник систему можете преузети на ОВОМ линку.

Обрасци

Документи

Акциони план за унапређење квалитета образовно-васпитног рада школе можете преузети на ОВОМ линку.

Упуство за израду Акционог плана можете преузети на ОВОМ линку.

Школски развојни план за период од 2015-2020. год. можете преузети на ОВОМ линку.

Годишњи план остваривања образовно-васпитног рада и других активности за школску 2018/19. год. можете преузети на ОВОМ линку.

Извештај о реализацији годишњег плана остваривања образовно-васпитног рада и других активности и развојног плана школе за школску 2017/18. год. можете погледати на ОВОМ линку.

Извештај о реализацији акционог плана за унапређење квалитета образовно-васпитног рада школе за школску 2017/18. год, можете преузети на ОВОМ линку.

Закон о средњем образовању и васпитању можете преузети на ОВОМ линку. Закон о изменама и допунама закона о средњем образовању и васпитања можете преузети на ОВОМ линку.

Закон о основама система образовања и васпитања можете преузети на ОВОМ линку.

Правилник о оцењивању ученика у средњем образовању и васпитању можете преузети на ОВОМ линку.

Наставне планове за све образовне профиле за које се настава изводи у нашој школи можете преузети на ОВОМ линку (.zip – архива).

Правилник о обављању друштвено-корисног рада, односно хуманитарног, можете преузети на ОВОМ линку.

Правилник о ближим упутствима за утврђивање права на индивидуални образовни план, његову примену и вредновање, можете преузети на ОВОМ линку.

Стручно усавршавање

Документ о планирању, праћењу и вредновању стручног усавршавања у установи и ван установе можете преузети на ОВОМ линку.

Правилник о бодовању активности интерног стручног усавршавања можете преузети на ОВОМ линку.

Правилник о сталном стручном усавршавању и напредовању у звања наставника, васпитача и стручних сарадника можете преузети на ОВОМ линку.

Семинари

Материјал са семинара: Добра припрема за час – успешан час

Материјал са семинара: Методе у настави и како одржати добар час

Материјал са семинара: Стрес – Неминовност или избор?

Материјал са семинара: До функционалног знања применом метода и техника у интерактивној настави

Стандарди у образовању

Правилник о стандардима квалитета рада установе можете преузети на ОВОМ линку.

Општи стандарди постигнућа у делу општеобразовних предмета за крај средњег образовања:

О нивоима стандарда за средње образовање

Приручници за наставнике:

Примери добре праксе

Препоруке о томе шта би требало да садржи педагошка свеска можете преузети на ОВОМ линку.

Документацију о 13, на принципима активне наставе заснованих, најбољих и најуспешнијих часова виђених у огледним школама међу којима је изабран и час Биљане Девић, проф. наше школе, можете погледати на ОВОМ линку.

Стручна литература

Кодекс понашања

• Кодекс понашања наставника можете погледати на ОВОЈ страници.