Упис 2021/22.

Kонкурсом за упис ученика у први разред средњих школа за школску 2021/22. годину, Прехрамбено-шумарска и хемијска школа Сремска Митровица предвидела је упис пет одељења у оквиру два подручја рада. То су одељења: Пољопривредни техничар, Прехрамбени техничар, Техничар за обликовање намештаја и ентеријера, шумарски техничар и комбиновано одељење месар/пекар.

Широки спектар занимања, као и увођење нових смерова потврђују жељу наше школе да се у потпуности прилагоди потребама и захтевима привреде. У нашој школи себе могу пронаћи не само љубитељи „технике“, већ и они који имају дара за учење страних језика, комуникацију, креативност, тимски рад… Оваква образовна понуда покрива веома различита и разноврсна интересовања и склоности. На листи су занимања и за оне са одличним успехом и амбицијама за студирање, али и занимања за оне који имају просечан успех из основне школе и немају жеље или финансијских могућности за даље школовање, већ желе да што пре постану самостални.

Према конкурсу, Прехрамбено-шумарска и хемијска школа уписаће следеће образовне профиле:

[/table_row]
ЧЕТВОРОГОДИШЊЕ ОБРАЗОВАЊЕ Број ученика Дуално Шифра
Пољопривредни техничар 30 Не SMSM SD 4A03S
Прехрамбени техничар 30 Не SMSM SD 4A10S
Шумарски техничар 30 Не SMSM SD 4B02S
Техничар за обликовање намештаја и ентеријера 30/9+21 Да SMSM SD 4B15S
ТРОГОДИШЊЕ ОБРАЗОВАЊЕ Број ученика Дуално Шифра
Пекар 15/2+13 Да SMSM SD 3А23S
Месар 15 Да SMSM SD 3A28S

Презентацију наше школе и образовних профила које можете уписати у наредној школској години, преузмите ОВДЕ