nebojsa-ognjenovic
Небојша Огњеновић

Прехрамбено-шумарска и хемијска школа од 28. фебруара 2007. године, има новог директора. То је Небојша Огњеновић, професор стручних предмета у дрвопрерађивачкој струци.

Рођен је 10. маја 1964. године у Сремској Митровици, завршио је Шумарски факултет у Београду, одсек прерада дрвета. У овој школи ради од 1997. године. Бројне су функције које је обављао и задужења којих се прихватао: подпредседник републичког одбора Уније синдиката просветних радника; у програму КАРЦ-2, екстерни је носилац промена, али и републички координатор за образовне профиле из области прераде дрвета. Учествовао је у изради планова и програма за нови образовни профил – техничар за примарну обраду дрвета. Председник је и Организационог одбора спортских сусрета просветних радника.

Одлучан, упоран, не одустаје од започетог. Спортски дух. Нова дужност је још једна провера издржљивости и способности, само у другачијим околностима. Председник актива директора средњих школа од маја 2010 године. Степен успешности се најочигледније показује делима, планирано-остварено.

Време је судија, а одговорност на сваком појединцу, не само на директору школе. Целина је апстракција, делови који је чине су стварни, и од њиховог правилног рада зависи успех сваког плана и самог колектива као целине.

Деца знају да посматрају свет без горчине. Када хоћеш да сазнаш да ли је нека особа у твојој близини достојна поверења, најпре види како неко дете на њу гледа.

Пауло Коељо

План стручног усавршавања

• План стручног усавршавања директора школе можете преузети на ОВОМ линку.

Извештаји о раду

• Извештај о раду директора школе за школску 2017/18. год. можете преузети на ОВОМ линку.
  • Извештај о раду директора школе за школску 2016/17. год. можете преузети на ОВОМ линку.
  • Извештај о раду директора школе за школску 2013/14. год. можете преузети на ОВОМ линку.
  • Извештај о раду директора школе за школску 2009/10. год. можете преузети на ОВОМ линку.
  • Извештај о раду директора школе за школску 2007/08. год. можете преузети на ОВОМ линку.

Примери добре праксе

Наставничка већа