Смањење ризика од елементарних непогода

Тим за реаговање у кризним ситуацијама у сарадњи са Црвеним крстом и волонтерима ове организације   одржали су  предавање поводом обележавања Међународног дана смањења ризика од елементарних непогода.

Четрдесет ученика наше школе је присуствовало овом предавању, а затим и показној вежби о исправном понашању у случајевима избијања пожара, земљотреса и поплава.

Навођење конкретних примера из праксе и емитовање видео прилога везаних за обрађивану тематику изазвало је велико интересовање ученика и присутних наставника.

Ово предавање, сходно предвиђеној планској сарадњи између наше школе и волонтера Црвеног крста, представљало је теоријску увертиру за организовање вежбе евакуације и поступања у случајевима избијања пожара и дешавања земљотреса, која је према плану евакуације изведена на крају презентације.