Успешна пракса шумарских техничара у ЈП Војводинашуме

Овог месеца, ученици наше школе били су гости ЈП Војводинашуме, ШГ Сремска Митровица и ШГ Купиново. Посета је организована у оквиру редовне праксе из стручних предмета коју су водиле проф. Даница Ковачевић и проф. Стана Миљевић. Том приликом, ученици одељења Ц32 И Ц42 стекли су нова знања, а највећу  помоћ у едукацији пружили су им Зоран Загорчић и Бобан Ђуричић. Обиласком две газдинске јединице, плантаже топола и упознавање свих фаза обнављања и неге храста лужњака, ученици су се на директан начин упознали са практичним радом у шумарству.

Сарадња наше школе са ЈП Војводинашуме од изузетног је значаја за образовање шумарских техничара, стога професори који воде практичну наставу изражавају захвалност због јако добре организације и квалитетне праксе коју ученици добијају.