Izlozba Znamenite licnosti Sremske Mitrovice

Изложба „Знамените личности Сремске Митровице“

Поводом Дана школе, професор историје Маријана Дутчак Живковић организовала је  изложбу посвећену личностима које су обележиле нашу вољену Сремску Митровицу. У овој плејади познатих личности могу се наћи људи из разних професија: Срђан Динчић – комичар, Петар Краљ – глумац, Милева Марић – научница, Мирјана Марковић –песникиња, Александар Дејновић – певач, Петар Милошевић – археолог, ЛАзар Возаревић – сликар и многи други.

У госте смо позвали светски познату песникињу Мирјану Марковић чије су песме преведене на многе језике, попут ромског и бенгласког. Кроз њен опус, ангедоте и успехе водила су нас интригантна питања  Маријане Дутчак Живковић, а поезију нам је дочарало рецитовање ученице наше  школе, Галине Семјанов. Гошћа нам је открила да се поред поезије, бавила и писањем романа као и режирањем представа. Забавили су нас описи догодовштина на разним гостовањима у Индији, Јапану итд. Ученици, колеге и окупљени гледаоци су са уживањем пратили приказ песникињиног развитка, од поетских почетака, преко великих књижевних успеха до будућих пројеката.