Посета данима поља кукуруза компаније ,,Corteva“ Pioneer

У петак, 07.10.2022. године, са почетком у 9:30, на потезу Лаћарак Мартинци, одржани су Дани поља кукуруза компаније „Corteva“ – Pioneer. Ученици одељења П13, заједно са предметним наставницима Сањом Плавшић и Драганом Секулићем, обишли су ову манифестацију  у оквиру професионалне праксе.

Том приликом ученици су могли да се ближе упознају са начином реализације огледа- како је оглед постављен, колико хибрида кукуруза је засејано, којим редоследом су хибриди сејани. Такође, могли су да виде савременији  тип комбајна  за жетву кукуруза,  уоче његове најважније карактеристике  и на лицу места се увере  у ефикасност рада ове пољопривредне машине. Након завршеног скидања огледа предочени су и  резултати, односно количине добијеног приноса по хибридима изражене у килограмима по хектару  уз измерену количину влаге у зрну.