Изборник Затворити

Svetski dan vode

Povodom Svetskog dana voda koji se obeležava 22. marta, u Gradskoj kući je priređena tribina u organizaciji Prehrambeno-šumarske o hemijske škole, uz podršku Gradske uprave za obrazovanje.

Po rečima direktorice mitrovačke Prehrambeno- šumasrke i hemijske škole Biljane Kovačević, tribina o vodi je prva u nizu aktivnosti povodom Svetskog dana vode. Cilj ove tribine je da se skrene pažnja na ogroman značaj vode – jedinjenja bez kojeg ne može ni jedno živo biće, zbog čega je neophodno da se kod dece razvija svest o njenom očuvanju.

PHŠ kroz svoj obrazovni profil – prehrambeni tehničar, obrazuje učenike da vrlo odgovorno i na pravi način, sa svojim kopetencijama, mogu da proizvedu kvalitetnu vodu, da učestvuju u tehnološkom procesu, a isto tako u laboratorijskom radu da odrede mikrobiloški i hemijski sastav vode u svakom momentu.