Republičko takmičenje proizvodnje i prerade hrane

XX Републичко такмичење из области Производње и прераде хране одржало се у Пожаревцу 25., 26. и 27. марта 2022. Организатор је била Пољопривредна школа са домом ученика „Соња Маринковић“. Наша школа је имала представнике 2 образовна профила- месара и прехрамбеног техничара.

Такмичар који је представљао образовни профил месар је ученик одељења П32 Ђорђе Топић. Као резултат трогодишњег стицања теоријског знања и развијања практичних способности и вештина у оквиру сарадње са КПМТ „Недељковић“ из Шашинаца уз менторски рад са наставницом Миланом Лукић, Ђорђе је заслужено остварио високо 2. место.

Ученица Јована Мирчетић из одељења П41, образовни профил прехрамбени техничар је под менторством Тијане Јовановић, у великој конкуренцији остварила 16. место.